orzeldesign.plO nas ✒Opinie ❤Kontakt ☎

Projektowanie wnętrzW ofercie:

Podłogi egzotyczne

Drewno egzotyczne jest cenionym materiałem na podłogi drewniane nie tylko ze względu na swoje piękno. Wiele jego rodzajów odznacza się wyjątkową twardością oraz odpornością na ścieranie i wilgoć.

Podłogi egzotyczne pochodzą w większości z Afryki, Ameryki Południowej i Północnej oraz Azji. Dostępnych na rynku jest około 20 gatunków - plus rzadziej występujące, mniej popularne gatunki. Warto zwrócić uwagę na znak FSC, który gwarantuje, że drewno pochodzi z legalnego wyrębu i jest pozyskiwane z poszanowaniem środowiska naturalnego. Często oznacza to drewno z ekologicznych plantacji; ma ono zwykle nieco inny kolor.

Zależnie od gatunku drewna podłoga egzotyczna odznacza się różną twardością - w zakresie od dość miękkiej do charakteryzującej się bardzo wysoką twardością. Niektóre gatunki nie zmieniają swoich właściwości nawet w warunkach dużej wilgotności. Dlatego drewno egzotyczne sprawdzi się doskonale na tarasie.

Podłogi z drewna egzotycznego są cenione ze względu na bogatą kolorystykę. Gama barw drewna rozciąga się od żółci przez pomarańcz i czerwień po ciemny brąz, a w przypadku niektórych gatunków - nawet czerń.

Choć moda na drewno egzotyczne nieco słabnie, podłogi takie wciąż cieszą się sporym powodzeniem. Szczególnie polecamy deski warstwowe (dwu- lub trójwarstwowe) - podłoga wykonana w takiej technologii znacznie lepiej znosić będzie przez lata zmienne warunki, typowe dla rodzimego klimatu.